Borsanın yenilikçi yüzlerinden Agrotech Yüksek Teknoloji ve Yatırım A.Ş. (AGROT), yatırım dünyasına yeni bir soluk getirmeye devam ediyor. 8 Mayıs 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan son bildirime göre, şirket emlak varlıklarının dijitalleştirilmesi konusunda önemli bir adım attı.

Emlak Piyasasında Dijital Dönüşüm

Eis Eczacıbaşı İlaç, temettü dağıtımını onayladı! Eis Eczacıbaşı İlaç, temettü dağıtımını onayladı!

AGROT, global emlak piyasasının tokenizasyonu konusunda büyük bir yatırım yaparak, dünyanın en hızlı büyüyen piyasalarından birinde yerini sağlamlaştırmayı hedefliyor. Alanında uzman bir kuruluş tarafından yönetilen bir anonim şirketin %82,5'lik hissesini bünyesine katarak, kendi kripto para alım-satım platformunu kurdu.

Stratejik Yatırımlar ve Global Hedefler

Bu platform, kripto borsası olarak faaliyet gösterecek ve AGROT'un sahip olduğu varlıklar, burada coin ve token haline getirilecek. Agrotech'in stratejik hamlesi, 29 trilyon USD büyüklüğündeki global emlak piyasasında önemli bir oyuncu olma yolunda emin adımlarla ilerlemesini sağlayacak.

Teknoloji ve İnovasyon Odaklı Büyüme

Son yıllarda ABD başta olmak üzere birçok ülkede dikkat çeken ve gelecekte birçok sektörde etkili olacak yapay zeka ve diğer dijital projeler üzerine kurulu bir kripto para alım-satım platformunu hayata geçiren Agrotech, bu alanda da öncü bir role sahip olmayı amaçlıyor. McKinsey ve Boston Consulting Group raporlarına göre, tokenize edilmiş dijital menkul kıymetler piyasasının 2030 yılına kadar 5 trilyon USD ila 16 trilyon USD büyüklüğe ulaşması bekleniyor.

Kripto Piyasasına Yönelik Düzenlemeler ve Gelecek Planları

Türkiye'de yürürlüğe girecek olan kripto para piyasası düzenlemeleriyle birlikte, Agrotech yasal lisans işlemlerine başlamayı ve farklı ülkelerde yatırım süreçlerini genişletmeyi hedefliyor. İlgili hisse devir işlemlerinin tamamlanmasının ardından, sahip olunan kripto borsası hakkında daha fazla bilgi kamuoyu ile paylaşılacak.