Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD), Mart ayına ait sektör raporunu yayınladı. Halk Yatırım, bu rapor doğrultusunda Arçelik (ARCLK) hisselerine yönelik yeni bir değerlendirme yaptı. Yapılan analizde, şirketin hedef fiyatının 203,70 TL'den 227,25 TL'ye yükseltildiği ve yatırım tavsiyesinin 'Tut' dan 'Al' a çevrildiği belirtildi.

Sektörde İç Pazar ve Fiyatlama Politikası Etkisi

2023 yılında beyaz eşya sektörü, yurt içi pazarın desteğiyle güçlü büyüme sergiledi. Ancak ihracat ve üretim alanlarında yıllık bazda bir daralma yaşandığı kaydedildi. Yurt içi satışların güçlü devam ettiği, yüksek enflasyon ortamında ürün fiyatlamasında etkin politikalar izlendiği aktarıldı.

GESAN, 7 Milyon Dolarlık Güneş Enerjisi Sözleşmesi İmzaladı! GESAN, 7 Milyon Dolarlık Güneş Enerjisi Sözleşmesi İmzaladı!

Gelecek Dönem İçin Beklentiler

Rapora göre, önümüzdeki dönemlerde etkin fiyatlama avantajının korunması ve enflasyon muhasebesi sonrasında normalleşme sürecinin devam etmesi bekleniyor. Bu beklentiler doğrultusunda, Arçelik hisselerine yönelik olumlu görüş bildirildi ve Whirlpool birleşmesinin olası katkıları da dikkate alınarak hedef fiyat güncellendi.