Bahadır Kimya San. ve Tic. A.Ş., halka arz için geri sayımda. Şirket, sermaye artırımı ve ortak satışı olmak üzere toplam 16.000.000 lot hisseyi halka arz edecek. Sermaye artırımı kapsamında 10.000.000 lot hisse ihraç edilirken, ortak satışı kapsamında Serkan Bahadır tarafından 6.000.000 lot hisse satılacak.

Fonların Kullanım Alanları

Halka arzdan elde edilecek fonların %70-80'i hammadde tedariki, %20-30'u ise işletme sermayesi olarak kullanılacak. 

Kırlıoğlu Kimya, Halka Arza Hazırlanıyor! Kırlıoğlu Kimya, Halka Arza Hazırlanıyor!

Halka arz, Borsa'da satış ve sabit fiyatla talep toplama yöntemiyle gerçekleştirilecek. Tahsisat grupları bulunmamakta olup, tüm yatırımcılara eşit dağıtım yapılacak.

Finansal Güvence ve Satmama Taahhüdü

Halka arz gelirinin %20'si 30 gün boyunca fiyat istikrarını sağlamak amacıyla kullanılacak. Şirket ve ortaklar, bir yıl boyunca hisselerini satmama taahhüdünde bulunacak.

Şirket Hakkında 

Bahadır Kimya, 1974 yılında Ankara'da otomotiv sektörüne hizmet vermek üzere kuruldu. Zamanla madeni yağ, antifriz ve aerosol sprey üretimine başlayan firma, geniş ürün yelpazesi ile sektörde önemli bir üretici konumuna geldi. Kırıkkale'de bulunan fabrikası, 2017 yılında tamamlanan yeni yatırımlarıyla birlikte toplam 10.360 m2 alanda faaliyet gösteriyor.