Eis Eczacıbaşı İlaç, temettü dağıtımını onayladı! Eis Eczacıbaşı İlaç, temettü dağıtımını onayladı!

Kayseri Şeker Fabrikası A.Ş. (KAYSE), şeker ve tohum sektöründe uluslararası bir iş birliği için önemli bir adım attı. Şirket, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı açıklamada, Florimond Desprez Grubu ile ortaklık görüşmelerine başladığını duyurdu.

Florimond Desprez ile Stratejik Ortaklık

Florimond Desprez Grubu, dünya çapında 65 ülkede faaliyet gösteren ve sektörün öncü pancar tohumu üreticilerinden biri olarak biliniyor. Fransa merkezli grup, Amasya ilinde bulunan FD Tohum Sanayi ve Ticaret A.Ş. üzerinden şeker pancarı tohumu işleme ve paketleme alanında hizmet veriyor. Kayseri Şeker, bu stratejik ortaklıkla global pazarda yerini sağlamlaştırmayı hedefliyor.

Kayseri Şeker'den Ar-Ge Yatırımlarına Devam

Kayseri Şeker Fabrikası'nın bu görüşmeleri, daha önce duyurulan ve Ar-Ge faaliyetleri kapsamında geliştirilen Şeker Pancarı Tohumu Islahı Projesi ile bağlantılı. Proje, şirketin yenilikçi yaklaşımlarını ve sürdürülebilir tarım teknolojilerine olan bağlılığını yansıtıyor. Ortaklık, hem şirketin Ar-Ge kapasitesini artırabilir hem de global pazarda rekabetçiliğini güçlendirebilir.