SASA: Tahsisli Sermaye Artırımı Tamamlandı! SASA: Tahsisli Sermaye Artırımı Tamamlandı!

Kocaer Çelik Sanayi ve Ticaret A.Ş. (KCAER), Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildirimde kar payı dağıtımına ilişkin yönetim kurulu kararı hakkında açıklamada bulundu. Şirket, güneş enerjisi altyapısı, enerji nakil hattı, yapısal çelik ve çeşitli sektörlere özel çelik profil üretimleri alanında faaliyet gösteriyor.

Yatırımcısına Temettü Müjdesi

Borsa İstanbul’da KCAER koduyla işlem gören şirketin bildiriminden, yatırımcısına temettü dağıtımı olacağı müjdesi geldi. Açıklamada, şirket yönetim kurulunun 3 Temmuz 2024 tarihinde ödenmek üzere hisse başına brüt 0,1520750 TL, net 0,1368675 TL temettü dağıtılmasına karar verdiği ifade edildi.

Temettü Dağıtım Kararı Genel Kurul Onayına Sunulacak

Bu hususun, şirketin 2023 yılı olağan genel kurul toplantısında ortakların onayına sunulmasına karar verildi. Şirket, bu hafta cirosunu olumlu etkileyecek bir iş ilişkisinin de duyurusunu yaptı. KAP bildirimine göre, son 45 günde Amerika kıtası başta olmak üzere MENA, Avrupa ve Türkiye’den toplam 39 milyon 819 bin 38 dolar tutarında çelik profil siparişi alındı.

KCAER Hisselerinde Son Durum

Borsa İstanbul’da BIST 100 endeksi, yüzde 0,67 değer artışıyla haftanın son işlem gününü 10.276,88 puandan tamamladı. KCAER hisseleri de endeksle paralel hareket etti ve yükseldi. Yıllık zirvesi 69,1 TL olan hisseler, günlük bazda yüzde 3,6’lık yükselişle 61,4 TL seviyesinden günü tamamladı.