Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (PSGYO) yönetim kurulu üyesi Mehmet Erdoğan, 1 Temmuz 2024 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yaptığı bildirimde, şirketin hisse satışı hakkında önemli bilgiler paylaştı.

Hisse Satış Detayları

Açıklamada, 27 Haziran 2024 tarihinde 64.506.664 adet lot hisse satışının gerçekleştirildiği belirtildi. İşlemler, 5,5 TL fiyat aralığından toplam 64.506.664 TL nominal tutarla yapıldı. Bu satış işlemi sonrasında Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin sermayesindeki pay oranı %13,68 seviyesine ulaştı.

Mehmet Erdoğan'ın Açıklaması

Mehmet Erdoğan, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: "27 Haziran 2024 tarihinde Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. payları ile ilgili olarak 64.506.664 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. sermayesindeki pay oranım %13,68'e ulaşmıştır."

Hisse Satışının Etkileri ve Gelecek Beklentiler

Pardus Portföy'den BAYRK Hisselerinde Büyük Alım Pardus Portföy'den BAYRK Hisselerinde Büyük Alım

Bu hisse satışının Pasifik Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. üzerindeki etkileri ve gelecekteki beklentileri yakından takip ediliyor. Yatırımcılar, bu tür büyük ölçekli satışların şirketin piyasa değerine ve yatırım stratejilerine nasıl yansıyacağını merak ediyor.