Altınay Savunma Teknolojileri AŞ, 16 Mayıs tarihinden itibaren Borsa İstanbul Yıldız Pazar'da işlem görmeye başlayacak. Borsa İstanbul'dan Kamu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, şirketin halka arz edilen paylarının işlem detayları paylaşıldı.

Borsa İstanbul’da Altınay Savunma Coşkusu! Borsa İstanbul’da Altınay Savunma Coşkusu!

Halka Arz Detayları

Borsa İstanbul'dan yapılan açıklamaya göre, Altınay Savunma Teknolojileri AŞ'nin 58.823.530 TL nominal değerli paylarının halka arzı tamamlandı. Şirketin sermayesini temsil eden 235.294.118 TL nominal değerli payları, Kotasyon Yönergesi'nin 8'inci maddesi çerçevesinde kota alındı.

İşlem Başlangıç Tarihi ve Detayları

Halka arz edilen 58.823.530 TL nominal değerli Altınay Savunma payları, 16 Mayıs 2024 tarihinden itibaren Yıldız Pazar'da "ALTNY.E" kodu ile işlem görmeye başlayacak. Paylar, 32,00 TL baz fiyatla ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görecek. İlgili sırada maksimum emir değeri 1.000.000 TL olarak belirlendi.

Yatırımcılar İçin Fırsat

Altınay Savunma Teknolojileri AŞ'nin halka arzı, yatırımcılar için önemli bir fırsat sunuyor. Şirketin halka arzı, büyük ilgi gördü ve bu durum, şirketin gelecekteki performansı açısından olumlu bir gösterge olarak değerlendiriliyor.