Altınay Savunma Teknolojileri'nin 8-10 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen halka arzı, yatırımcılardan büyük ilgi gördü. Yaklaşık 3,6 milyon yatırımcının katılımıyla gerçekleşen halka arzda, şirket 58.823.530 nominal hisse satışa sundu. Toplam 1,9 milyar TL değerindeki bu halka arzda, şirketin halka açıklık oranı %25 olarak kaydedildi.

Halka Arza Yönelik Yoğun İlgi
Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Altınay, halka arz sürecinde yatırımcıların gösterdiği ilgiye dikkat çekti ve şirketin kurumsallaşma yolunda önemli bir adım attığını vurguladı. Yurt içi bireysel ve kurumsal yatırımcılardan gelen talebin, tahsisat tutarının sırasıyla 2,4 ve 18 katı olduğu, toplamda ise 7 kat talep geldiği belirtildi.

Yatırım ve Büyüme Planları
Halka arzdan elde edilen gelirler, yeni tesis ve üretim teknolojileri yatırımlarına, AR-GE ve ÜR-GE projelerine yönlendirilecek. Ayrıca, Altınay Savunma Teknolojileri, Altay Tankı ve Milli Muharip Uçak KAAN gibi stratejik projelere imza atarak, Türkiye'nin savunma sanayisine ve ulusal güvenliğine katkı sağlamayı hedefliyor.

Kurumsal Kimlik ve Gelecek Vizyonu
2014 yılında kurulan Altınay Savunma Teknolojileri, özellikle İnsansız Sistemler, Deniz Sistemleri ve Silah Sistemleri gibi alanlarda önemli projeler geliştirdi.Şirket, Letven Capital ile yapılan ortaklık sayesinde de büyüme yolunda önemli adımlar attı.

SPK'dan Özyaşar Tel'e halka arz onayı! SPK'dan Özyaşar Tel'e halka arz onayı!

Söz konusu halka arz, Altınay Savunma Teknolojileri'nin sadece ekonomik büyümesine değil, aynı zamanda Türkiye'nin savunma kabiliyetlerine de büyük katkılar sunmayı amaçlıyor.