Yatırımcıların büyük umutlarla beklediği Efor Çay Sanayi Ticaret A.Ş. (EFORC) hisseleri, Borsa İstanbul’da işlem görmeye başladığı ilk gününde beklentileri karşılayamadı. BIST 100 endeksinin sınırlı bir yükselişle 10 bin 911 puandan başladığı günde, EFORC hisseleri beklenen ilgiyi göremedi.

Hisselerin İlk Gün Performansı

14,50 TL fiyattan halka arz edilen EFORC hisseleri, %3’lük bir artışla 15,29 TL’den işleme başladı. Saat 10.10’da 15,95 TL’ye kadar yükselen hisseler, sonrasında hafif bir düşüş yaşadı. Hisseler yazım sırasında %5,66 oranında yükselişle 15,32 TL seviyesinde işlem görüyordu.

Borsada Yiğit Akü İlk Günden Yükseldi Borsada Yiğit Akü İlk Günden Yükseldi

Önemli Alım ve Satış İşlemleri

İşlemlerin başlamasından kısa bir süre sonra Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP) üzerinden yapılan bildirimde, Oktay Cesur’un 15,95 TL fiyat aralığından 37.075 TL değerinde satış yaptığı açıklandı. Bu işlemle birlikte şirketin sermayesindeki pay hakkının %0 olduğu bildirildi. Aynı zamanda Muhammet Karadağ, 14,79 – 15,02 TL fiyat aralığından 65.000 TL değerinde alım yaparak şirketteki pay haklarının %0,017’ye ulaştığını duyurdu.

Yatırımcı Beklentileri Karşılanmadı

Yatırımcılar, EFORC hisselerinin ilk işlem gününde tavan yapmasını beklerken, hisseler bu beklentiyi karşılayamadı. İlk gün performansı, yatırımcıların gelecekteki beklentilerini yeniden gözden geçirmelerine neden olabilir. Hisselerin önümüzdeki günlerdeki performansı, yatırımcıların yakından takip edeceği bir konu olacak.