Yatırımcı ilgisi, borsada hisse senetlerinin fiyat ve işlem hacmindeki artışlarla ölçülüyor. Özellikle BIST Tüm Endeksi'nde belirli hisse senetlerinin fiyatlarında ve işlem adetlerinde gözlemlenen yükselişler, bu hisselerin piyasada nasıl öne çıktığını gösteriyor. İşte yılın ilk çeyreğinde yatırımcıların en çok ilgi gösterdiği hisse senetleri ve onların performansları:

Coca-Cola. Hisselerinde %33 Yükseliş Potansiyeli! Coca-Cola. Hisselerinde %33 Yükseliş Potansiyeli!

1) Albaraka Türk (#ALBRK)

Albaraka Türk'ün hissesi, günlük yüzde 7,46'lık bir fiyat artışı yaşadı ve işlem hacmi yüzde 72,27 oranında artış gösterdi, bu da yatırımcıların bu hisseye olan güçlü ilgisini gösteriyor.

2) Ülker Bisküvi (#ULKER)

Ülker Bisküvi'nin hisse fiyatı günlük yüzde 5,72 artarken, işlem hacmi yüzde 169,01 ile rekor bir artış gösterdi, bu da hissenin piyasadaki çekiciliğini pekiştiriyor.

3) Ege Endüstri (#EGEEN)

Ege Endüstri, hisse fiyatında günlük yüzde 5,07'lik bir artış kaydederken, işlem hacmi yüzde 103,48 arttı, yatırımcıların güvenini ve ilgisini kazanmaya devam ediyor.

4) Aselsan (#ASELS)

Aselsan hissesi, yüzde 4,99'luk bir günlük fiyat artışı ve yüzde 15,65'lik işlem hacmi artışı ile yatırımcıların radarında kalmayı başardı.

5) Pegasus (#PGSUS)

Pegasus'un hisse fiyatı yüzde 4,72 artarken, işlem hacmi yüzde 5,03 arttı, bu da hissenin istikrarlı bir yükselişte olduğunu gösteriyor.

6) Mavi Giyim (#MAVI)

Mavi Giyim'in hisse fiyatı günlük yüzde 4,34 artış gösterdi ve işlem hacmi yüzde 6,15 artışla yatırımcıların ilgisini çekmeye devam etti.

7) Galata Wind Enerji (#GWIND)

Galata Wind Enerji, hisse fiyatında yüzde 3,9'luk bir artış ve işlem hacminde yüzde 79,09'luk bir sıçrama ile dikkat çekti.

8) Koç Holding (#KCHOL)

Koç Holding, hisse fiyatında yüzde 3,69'luk bir artış ve işlem hacminde yüzde 28,43'lük bir artış göstererek güçlü bir yatırımcı ilgisine sahne oldu.

9) Coca Cola İçecek (#CCOLA)

Coca Cola İçecek, hisse fiyatında yüzde 3,44'lük bir artış ve işlem hacminde yüzde 11,35'lik bir artışla yatırımcıların gözdesi oldu.

10) Borusan Boru Sanayi (#BRSAN)

Borusan Boru Sanayi, hisse fiyatında yüzde 3,36'lık bir artış ve işlem hacminde yüzde 187,53'lük bir sıçrama ile dikkatleri üzerine çekti.