Goldman Sachs, Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O. (VAKBN) için hedef fiyatını 16 TL’den 19 TL’ye yükseltti. Ancak, tavsiyesini “sat” olarak korudu.

Goldman Sachs'ın Açıklaması

30 Mayıs 2024 tarihinde Goldman Sachs tarafından yapılan açıklamada, Vakıfbank’ın hisse senedi için hedef fiyatının 16 TL’den 19 TL’ye çıkarıldığı belirtildi. Bu revizyon, hisse senedinin mevcut fiyatı olan 21,90 TL’den yüzde 13,24 oranında daha düşük bir değer olduğunu gösteriyor. Goldman Sachs, hedef fiyatı yukarı yönlü revize etmesine rağmen, hisse senedi için “sat” tavsiyesini sürdürdü.

Yatırımcıların Gözdesi Olan Hisseler! Yatırımcıların Gözdesi Olan Hisseler!

Mevcut Durum ve Analiz

Vakıfbank hisse senedi için belirlenen son fiyat 21,90 TL olarak kaydedildi. Hedef fiyatın 19 TL’ye çıkarılması, kurumun banka performansına yönelik beklentilerinin pozitif yönde değiştiğini ancak mevcut fiyat seviyesinin üzerinde kalmasının yatırımcılara satış yapma tavsiyesini değiştirmediğini gösteriyor.

Yatırımcılar İçin Bilgilendirme

Bu haber, yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Yatırımcıların kendi araştırmalarını yapmaları ve profesyonel danışmanlardan yardım almaları önerilir. Vakıfbank hisse senedine yönelik yapılan bu değerlendirme, hisse senedi performansına dair güncel bilgileri yansıtmaktadır.